pl

Park zamkowy w Białej Nyskiej

Biała Nyska , ul. Nyska

Zabytkowy park podworski w Białej Nyskiej, o powierzchni 15,52 ha z ciekawymi okazami drzew jak: dąb błotny, tulipanowiec amerykański, cypryśnik błotny czy platany. Na terenie dzisiejszego parku stał pałac neogotycki przebudowany na styl pałacu w Mosznej. Park został założony na wschód od rezydencji jako park krajobrazowy w stylu angielskim z osią widokową ku zachodowi i śladami stawu z wyspą. Niestety świetność tego miejsca odeszła wraz ze smutną historią II Wojny Światowej i jej następstw. W parku zachowała się zabytkowa brama wjazdowa do dawnej rezydencji oraz ciekawe okazy drzew. W parku znajduje się pomnik przyrody, charakterystyczny dąb bezszypułkowy o obwodzie 500 cm i wieku ponad 250 lat.

Polecane trasy

2:00 h 7.1 km

Nyski Szlak Forteczny

Szlak Forteczny prowadzi turystę po oznakowaniu z Bastionu św. Jadwigi na FORT 2, prezentując po drodze najcenniejsze obiekty nyskich fortyfikacji. 

1:30 h 889 m

Ścieżka Przyrodniczo-Edukacyjna - Siestrzechowice

Ścieżka znajduję się w Siestrzechowicach oddalonych kilka kilometrów od Nysy i poprowadzona jest wałem Jeziora Nyskiego. Znajduje się na obszarze chronionym Natura 2000. Na trasie ścieżki...