pl

Jednostka Wojsk Obrony Terytorialnej powstanie w Nysie

W środę, 27 listopada informację o utworzeniu nowej jednostki Wojsk Obrony Terytorialnej w Nysie potwierdził Cezary Tomczyk, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej. Wcześniej taka deklaracja padła wprost od premiera Władysława Kosiniaka-Kamysza podczas wizyty w Nysie. Decyzja ta ma kluczowe znaczenie dla wzmocnienia bezpieczeństwa mieszkańców powiatu nyskiego. Obecnie jednostki terytorialsów znajdują się w Brzegu i Opolu, a nowa lokalizacja w Nysie z pewnością przyczyni się do lepszej ochrony oraz szybszej reakcji w sytuacjach kryzysowych.

Polecane trasy

2:30 h 153 km

Opolski szlak cysterski - ziemia nyska

W 1990 roku Rada Europy z okazji 900. rocznicy urodzin św. Bernarda z  Clairvaux, mistyka i  głównego duchowego twórcy cystersów, widząc olbrzymie dziedzictwo...

3:50 h 76.8 km

Rowerowy szlak R17

Najdłuższa trasa na terenie ziemi nyskiej, łącząca północno-zachodnią część powiatu (gm. Kamiennik) z Nysą i częścią północno- -wschodnią (gmina Łambinowice). Wschodni koniec...