pl

Apel Rady Miejskiej w Nysie o modernizację linii kolejowej nr 137

Zgodnie z zapowiedziami Burmistrza Kordiana Kolbiarza, Rada Miejska w Nysie jednogłośnie przyjęła apel w sprawie pilnej modernizacji linii kolejowej nr 137 – tzw. magistrali podsudeckiej. Dokument zostanie skierowany do najważniejszych przedstawicieli władz państwowych, w tym Prezydenta RP, Prezesa Rady Ministrów, Marszałków Sejmu i Senatu, Ministra Infrastruktury, Prezesa PKP PLK S.A., a także parlamentarzystów z województwa opolskiego i Wojewody Opolskiego. W swoim stanowisku radni podkreślili strategiczne znaczenie tej trasy dla rozwoju transportu w południowo-zachodniej Polsce. Apelują o jak najszybsze podjęcie działań w zakresie modernizacji i elektryfikacji linii, której obecny stan techniczny znacząco ogranicza możliwości komunikacyjne i inwestycyjne regionu.
Modernizacja magistrali nr 137 to szansa na lepszą dostępność, rozwój gospodarczy oraz ograniczenie emisji zanieczyszczeń – argumentuje Kordian Kolbiarz Burmistrz Nysy.

Polecane trasy

3:00 h 59.7 km

Rowerowy szlak R-9

W 2002 roku Starostwo Powiatowe w Nysie wytyczyło i  oznakowało na terenie powiatu nyskiego odcinek międzynarodowej trasy rowerowej R-9 (Eurovelo - 9 Adriatyk - Bałtyk). Trasa ta...

1:00 h 51.4 km

Samochodowy szlak turystyczny

Samochodowy szlak turystyczny utworzyło w 2007 roku Starostwo Powiatowe w Nysie. Szlak oznakowany jest znakami drogowymi serii E-22 wskazującymi największe atrakcje regionu. Szlak łączy najważniejsze...