pl

Muzeum Energetyki w Nysie otwarte

14 sierpnia, w Nysie odbyła się uroczystość otwarcia pierwszego na Opolszczyźnie Muzeum Energetyki.

14 sierpnia, w Nysie odbyła się uroczystość otwarcia pierwszego na Opolszczyźnie Muzeum Energetyki.

Liczniki elektryczne, dokumenty i mapy, osprzęt kablowy, urządzenia i przyrządy pomiarowe i pamiątki z dawnych lat - między innymi takie eksponaty zgromadzili pasjonaci z nyskiego koła Stowarzyszenia Elektryków Polskich. Najstarsze eksponaty pochodzą z początku XIX wieku, a celem utworzenia placówki jest promowanie wiedzy o energetyce oraz jej rozwoju.

Muzeum powstało przy wsparciu spółki Tauron Dystrybucja, z kolei Gmina Nysa użyczyła 2 zestawy latarni.

531223914_1374170454239604_3024247256514905363_n.jpg

531223914_1374170454239604_3024247256514905363_n.jpg

531223914_1374170454239604_3024247256514905363_n.jpg

https://nysa.eu/pl/aktualnosci/muzeum-energetyki-w-nysie-otwarte.html

Polecane trasy

8:00 h 16.8 km

Szlak błogosławionej Marii Luizy Merkert

Błogosławiona Maria Luiza Merkert była założycielką zakonu służącego chorym i biednym. Szlak nawiązuje do miejsc gdzie żyła i wraz z siostrami niosła pomoc chorym i potrzebującym. Trasa szlaku...

1:00 h 63.4 km

Szlak romański odcinek opolski

Szlak romański to trasa turystyczna o  charakterze kulturowo-oświatowym przebiegająca przez Europę, również przez Polskę. W  Polsce podkreśla tysiącletnią tradycję narodową,...