pl

Zmarł przyjaciel Nysy

W wieku 80 lat zmarł Josef Holtermann, wieloletni burmistrz Lüdinghausen, jeden z głównych inicjatorów partnerstwa tego miasta z Nysą.

 

 

 

Zmarł zasłużony dla rozwoju  partnerstwa naszych miast, prawdziwy przyjaciel Nysy, Polski i Polaków, członek Zarządu Towarzystwa Niemiecko-Polskiego w Lüdinghausen. Był niezwykle dobrym, ciepłym i serdecznym człowiekiem, które chętnie angażował się w pomoc dla Nysy po wielkiej powodzi w 1997 roku.

 

Rada Miejska w Nysie Uchwałą Nr X/151/03 z dnia 24 maja 2003 roku uhonorowała Pana Josefa Holtermanna za wkład w rozwój partnerstwa nadając tytuł „Honorowy Obywatel Miasta Nysy”.

 

Z wielkim smutkiem żegnamy Cię  Przyjacielu.

 

 

 

     

 

 

Polecane trasy

2:00 h 2.0 km

Szlak Miary Jerozolimskiej

Miarą Jerozolimską określana była długość drogi jaką przebył Chrystus z domu Piłata do miejsca ukrzyżowania. W tym przypadku Dom Piłata był utożsamiany z ratuszem będącym symbolem władzy. Trasę...

6:00 h 10.7 km

Szlakiem nyskich grodów, zamków i twierdz

Szlak doskonale nadaje się na całodniową wycieczkę pieszą lub rowerową. Zaczynamy i kończymy podróż w Bastionie św. Jadwigi. Jeszcze w centrum możemy podziwiać zabudowania Dworu Biskupiego i Rynek...

Pobierz aplikację