pl

Młodzież posprzątała łowisko w Siestrzechowicach

25 kwietnia w ramach Dnia Ziemi członkowie Klubu Muchowego „ALEXANDRA” wraz z uczniami nyskiego Carolinum posprzątali łowisko w Siestrzechowicach.

 

Łowisko, które znajduje się na terenie zalewowym nyskiego jeziora było i jest terenem rekreacyjnym dla mieszkańców Nysy i okolic. Od trzech lat akwen został zagospodarowany pod łowisko „Złów i wypuść”. Stał się atrakcją dla muszkarzy chcących udoskonalać swoją technikę łowienia ta metodą na wodzie stojącej ale i miejsce, gdzie można złowić swój rekord życiowy pstrąga potokowego.

Od czasu przekazania łowiska pod opiekę klubowi „ALEXANDRA” z Nysy działającemu przy Kole PZW Nr 2 jego członkowie czynią wszelkie starania aby łowisko było wysprzątane, zadbane, oznakowane i kontrolowane.

 

 

Imprezę rozpoczęli prezes Klubu Adam Litwin oraz pracownik Biura Okręgu PZW w Opolu odpowiedzialny za ochronę wód a jednocześnie doświadczony muszkarz Adam Podgórny. A po kilku słowach wstępu…do pracy.

Młodzież z klasy 1b nyskiego Carolinum pracowała pod opieką panów Bartłomieja Robela oraz Jacka Czarneckiego , który od wielu lat jest pasjonatem wędkarstwa muchowego oraz działaczem na rzecz ekologii i rozwoju łowisk pstrągowych w powiecie nyskim.

 

 

Po kilku chwilach miejsce składowania śmieci zaczęło się zapełniać a kolejni uczniowie meldowali się po nowe worki. Po efektywnej pracy i zebraniu sporej „górki” śmieci nagroda …czyli ognisko i pieczenie kiełbasek. Po chwili przerwy Adam Podgórny scharakteryzował rybostan zbiornika oraz pobliskiej Białej Głuchołaskiej. Omówił działania Klubu „Alexandra”, które przez 25 lat jego działalności znacząco wpłynęły na stan naszej pięknej Białki oraz w kilku słowach opisał historię akcji związanych ze sprzątaniem brzegów i koryta rzeki. Zaznaczył, że pierwsze takie akcje Klub zorganizował już w 1993 roku. Wspomniał również o działaniach Biura Okręgu, które mają na celu ochronę wód, gospodarkę rybacką raz rozwój opolskiego wędkarstwa. Licealiści z uwagą słuchali ile pracy trzeba włożyć aby nasze wody były czyste, zadbane i rybne a wędkarstwo było pasją kojarzoną nie tylko z łowieniem ale z całym „ekologiczno-edukacyjnym” bagażem.

 

 

Po ognisku organizatorzy zaprosili młodzież na pokaz wędkarstwa muchowego z brzegu i pływadełka a instruktorem był nie kto inny jak wielokrotny Mistrz Okręgu Adam Podgórny.

Podziękowania dla Urzędu Miejskiego w Nysie za przekazanie worków i rękawic ochronnych oraz sprawny wywóz śmieci.

Więcej o działalności Klubu  na www.alexandrafly.pl

 

Informacja - KWM „ALEXANRDA”

Polecane trasy

8:00 h 15.0 km

Szlak błogosławionej Marii Luizy Merkert

Błogosławiona Maria Luiza Merkert była założycielką zakonu służącego chorym i biednym. Szlak nawiązuje do miejsc gdzie żyła i wraz z siostrami niosła pomoc chorym i potrzebującym. Trasa szlaku...

1:30 h 800 m

Ścieżka ornitologiczna w Nysie

Ścieżka ornitologiczna biegnie brzegiem Nysy Kłodzkiej i jest szczególnie warta przejścia ze względu na swoje walory przyrodnicze oraz bezpośrednią bliskość zabytków Nysy. Na jednokilometrowej trasie...

Pobierz aplikację