pl

Duchowa uczta spod znaku „Vox Mirabilis”

We wtorek 2 maja w Kościele pw. św. Piotra i Pawła w Nysie wystąpił jeden z najznakomitszych chórów kameralnych na Węgrzech „Vox Mirabilis”. Chór jest laureatem wielu międzynarodowych konkursów i muzyczną wizytówką  kraju naszych bratanków.

 

 

 

 

Chór „Vox Mirabilis” istnieje od 60 lat a od 2009r. koncertuje w nowej formie. Chór występował w wielu krajach w Europie, zdobył liczne nagrody w konkursach chóralnych, współpracuje także z licznymi zespołami i orkiestrami na Węgrzech. W  2015r. reprezentował ten kraj  na międzynarodowym festiwalu „The Sound of Europa”. „Vox Mirabilis” był także honorowym gościem Węgierskich Dni Kultury w Koszycach.

 

 

 

 

 

 

Koncert  węgierskiego chóru w Nysie cieszył się wielkim zainteresowaniem. Nysianie wypełnili kościół do ostatniego miejsca. Jak podkreślali uczestnicy tego wydarzenia – była to prawdziwa duchowa uczta.

 

 

 

 

 

 

 

 

 Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji

 Urząd Miejski w Nysie

Polecane trasy

6:00 h 10.7 km

Szlakiem nyskich grodów, zamków i twierdz

Szlak doskonale nadaje się na całodniową wycieczkę pieszą lub rowerową. Zaczynamy i kończymy podróż w Bastionie św. Jadwigi. Jeszcze w centrum możemy podziwiać zabudowania Dworu Biskupiego i Rynek...

5:00 h 4.8 km

Szlak Światyń Śląskiego Rzymu

Zwiedzanie Śląskiego Rzymu, bo tak kiedyś nazywano Nysę, pozwala przenieść się w czasie i w ciągu jednego dnia podziwiać świątynie wybudowane w różnych stylach architektonicznych. Podróż zaczynamy w...

Pobierz aplikację