pl

Relacja i galeria z II dnia Dni Nysy

Drugi dzień Święta Miasta to kiepska pogoda, ale zarazem niesamowite emocje sportowe i kulturalne. Wieczór należał do Comy, która przyciągnęła największa publikę pod sceną główną Stadionu Miejskiego. W niedzielę też nie zabraknie emocji!

 

 

Od rana na Krzywoustego w miasteczku dla dzieci trwała zabawa w najlepsze, a tuż obok ich starsi bracia i siostry, a często też ojcowie i wujkowie rywalizowali w turnieju koszykówki ulicznej pod okiem doświadczonych sędziów i niezastąpionych pedagogów, Agaty i Adama Wrony. Miłośnicy siatkówki amatorskiej mogli podziwiać finał rozgrywek LAS-u i kolejny tryumf ekipy Tomartu. W finale, po zaciętym pojedynku Tomart prowadzony przez Jacka Jaczenię pokonał 3:2 ekipę XYZ. To kolejny raz, kiedy zmagania „amatorów” zakończyły się po 5 setach. Gratulujemy obu zespołom stworzenia bardzo dobrego widowiska. Zawodnicy odebrali Puchary i dyplomy z rąk Burmistrza Nysy, Kordiana Kolbiarza.

 

Nad Jeziorem Nyskim do niedzieli trwają Ogólnopolskie Regaty Żeglarskie o Puchar Nysy. Warto wybrać się i zobaczyć zmagania w kilku klasach. To rzadki widok, kiedy na nyskim akwenie jest jednocześnie postawionych tyle żagli. W tym roku pogoda pozwoliła na rozegranie więcej biegów niż w roku ubiegłym.

 

Dla spragnionych kultury wysokiej organizatorzy Dni Nysy przygotowali kolejny SALON. Wernisaż pracy artystów skupionych w Nyskiej Grupie Artystycznej jak zawsze przyciągnął tłumy nysian, a także artystów z całego województwa. Dyrektor Muzeum Powiatowego Edward Hałajko podkreślił dobrą współpracę między jego placówką, a lokalnymi twórcami i zapewnił, że Muzeum zawsze będzie otwarte na tego typu wernisaże. Spotkanie było również okazją do podziękowania Jolancie Tacakiewicz-Lipińskiej, która przez lata wzorowo prezesowała NGA.

 

Wieczorem emocje już związane z koncertami na wysokim poziomie. Zaczęli nowicjusze, a więc Blackhawks grający znane i lubiane covery. Potem scena należała już tylko do bardzo doświadczonych muzyków. Horyzont i Sztywny Pal Azji potwierdzili wysoką formę, rozgrzewając publiczność przed koncertem największej gwiazdy wieczoru, zespołu Coma.

 

 

Wydział Rozwoju Polityki Społecznej 

 

Komórka Komunikacji i Organizacji Pracy

 

 

Polecane trasy

1:30 h 772 m

Ścieżka ornitologiczna w Nysie

Ścieżka ornitologiczna biegnie brzegiem Nysy Kłodzkiej i jest szczególnie warta przejścia ze względu na swoje walory przyrodnicze oraz bezpośrednią bliskość zabytków Nysy. Na...

3:50 h 76.8 km

Rowerowy szlak R17

Najdłuższa trasa na terenie ziemi nyskiej, łącząca północno-zachodnią część powiatu (gm. Kamiennik) z Nysą i częścią północno- -wschodnią (gmina Łambinowice). Wschodni koniec...