pl

6 lutego przypada Dzień Bezpiecznego Internetu

6 lutego przypada Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). To święto obchodzone jest w całej Europie z inicjatywy Komisji Europejskiej. W tym dniu w sposób szczególny zwracamy uwagę na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Odpowiedzialne korzystanie z Internetu to kwestia ważna dla wszystkich. Media cyfrowe są obecne w naszym życiu na każdym kroku i mogą mieć znaczący wpływ na nasze relacje, zdrowie i rozwój. Dlatego warto pamiętać o podstawowych zasadach bezpiecznego korzystania z Internetu:
  • Bądź świadomy zagrożeń związanych z korzystaniem z Internetu.
  • Ogranicz czas spędzany w sieci.
  • Nie udostępniaj swoich danych osobowych osobom nieznajomym.
  • Bądź ostrożny w kontaktach z innymi internautami.
  • Nie publikuj w sieci treści, które mogłyby kogoś skrzywdzić.
Dzień Bezpiecznego Internetu to dobra okazja, aby przypomnieć sobie o tych zasadach i zastanowić się nad swoim sposobem korzystania z Internetu. Po więcej informacji zapraszamy do lektury serii poradników poświęconych świadomemu i odpowiedzialnemu korzystaniu z Internetu i mediów cyfrowych w rodzinie.

Polecane trasy

2:00 h 7.1 km

Nyski Szlak Forteczny

Szlak Forteczny prowadzi turystę po oznakowaniu z Bastionu św. Jadwigi na FORT 2, prezentując po drodze najcenniejsze obiekty nyskich fortyfikacji. 

4:00 h 91.9 km

Nyska Droga św. Jakuba

Oznakowana w  latach 2009–2010. Oficjalne otwarcie nastąpiło podczas corocznego Jarmarku św. Jakuba przed nyską bazyliką w  2010  r. Stanowi odcinek dojściowy do historycznego...