pl

Nowe wozy strażackie dla naszych OSP!

To kolejna ważna inwestycja Gminy Nysa w bezpieczeństwo mieszkańców.

W tym tygodniu została podpisana umowa na zakup 3 nowoczesnych samochodów ratowniczo-gaśniczych z pełnym wyposażeniem o łącznej wartości ponad 3 milionów złotych! 
Umowę podpisał Burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz, a wykonawcą zadania jest firma BOCAR. Zakup współfinansowany jest z programu Fundusze Europejskie dla Opolskiego.

Nowe pojazdy już za 8 miesięcy zasilą jednostki OSP Rusocin i Niwnica, a ich dotychczasowe auta trafią do OSP Wyszków Śląski i Wierzbięcice.

Wielkie podziękowania dla wszystkich druhen i druhów – to dzięki Waszemu zaangażowaniu i odwadze możemy spać spokojnie!

Polecane trasy

1:10 h 23.3 km

Rowerowy szlak R-57

Trasa łączy Nysę z  północną granicą powiatu (gmina Skoroszyce), a  dalej łączy się z  trasami rowerowymi gminy Grodków w  powiecie brzeskim. Ciekawym miejscem jest...

1:00 h 51.4 km

Samochodowy szlak turystyczny

Samochodowy szlak turystyczny utworzyło w 2007 roku Starostwo Powiatowe w Nysie. Szlak oznakowany jest znakami drogowymi serii E-22 wskazującymi największe atrakcje regionu. Szlak łączy najważniejsze...