pl

Kolejna inwestycja dla dzieci!

Wczoraj oficjalnie otwarto nowy oddział przedszkolny w  Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Białej Nyskiej. Placówka już od 2 listopada przyjmie 25 dzieci. Zakres prac obejmował rozbudowę Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Białej Nyskiej o jeden odział przedszkolny. Istniejący budynek przedszkola został rozbudowany, powstał obiekt nowoczesny, bezpieczny i energooszczędny. Inwestycja została zrealizowana w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Całkowita wartość inwestycji to 2 134 646,64 zł, a kwota dofinansowania to 1 852 200,00 zł.
- Bardzo dziękuję Pani Dyrektor i Jej zespołowi za ogromne zaangażowanie na rzecz dzieci i rodziców. Dziękuję mieszkańcom Białej Nyskiej i wszystkim ludziom dobrej woli, którzy na co dzień tworzą „lokalną wspólnotę”- powiedział Kordian Kolbiarz, Burmistrz Nysy.
W sołectwie w piątek odbierano również zadanie termomodernizacji gmachu szkoły. - Oba zadania kosztowały w sumie 4,5 mln złotych - mówi Dyrektor GZO, Adam Fujarczuk.
Gmina Nysa w ostatnich latach pozyskała na tego typu projekty blisko 83 mln z programu Polski Ład.

Polecane trasy

0:00 h 80 m

Multimedialna Trasa Turystyczna Twierdza Nysa

Multimedialna Trasa Turystyczna Twierdza Nysa w Bastionie św. Jadwigi –  to widowisko światło – dźwięk  w którym dawny jeniec (jego duch) opowiada o historii Twierdzy...

1:30 h 889 m

Ścieżka Przyrodniczo-Edukacyjna - Siestrzechowice

Ścieżka znajduję się w Siestrzechowicach oddalonych kilka kilometrów od Nysy i poprowadzona jest wałem Jeziora Nyskiego. Znajduje się na obszarze chronionym Natura 2000. Na trasie ścieżki...