pl

Do Hali Nysa wrócą najlepsze siatkarki w kraju. Finały PP 16 i 17 marca

Kolejny raz Nysa będzie gospodarzem turnieju finałowego TAURON Pucharu Polski w siatkówce kobiet. Impreza odbędzie się 16 i 17 marca 2024 roku, a w Nysie zagrają cztery najlepsze drużyny tych rozgrywek – pierwszego dnia odbędą się dwa półfinały, a dzień później wielki finał. Uczestników turnieju finałowego poznamy w lutym br. po meczach ćwierćfinałowych. Zwycięzcy tych meczów w połowie marca zaprezentują się kibicom w kochającej siatkówkę Nysie, która po raz siódmy z rzędu gościć będzie turniej finałowy TAURON Pucharu Polski.
– Nysa jest wyjątkowym miejscem na siatkarskiej mapie Polski, bo z pewnością można powiedzieć, że jest to miasto oddychające siatkówką. W Nysie siatkówka jest na pewno sportem numer jeden i widzimy to nie tylko podczas meczów męskiej PSG Stali, gdy piękna nyska hala wypełnia się kibicami do ostatniego miejsca, ale także w trakcie meczów pań o TAURON Puchar Polski. Z ogromną radością skorzystaliśmy kolejny raz z gościnności miasta i gminy Nysa, bo czujemy się tu doskonale – mówi Artur Popko, prezes Polskiej Ligi Siatkówki S.A.
Zapraszamy do Nysy wszystkich kibiców kobiecej siatkówki – dodaje Burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz. - Po raz kolejny mamy zaszczyt i radość gościć najlepsze polskie drużyny  Turniej w Nysie to gwarancja najwyższego sportowego poziomu i największych emocji. Dla naszego miasta to siatkarskie święto. Nysa to miasto, które się krótko pisze, ale długo pamięta Po raz pierwszy turniej finałowy Pucharu Polski kobiet odbył się w Nysie w 2018 roku, gdy w finale Grot Budowlani Łódź pokonali ŁKS Commercecon 3:0. Trzy kolejne nyskie finały wygrała drużyna Grupy Azoty Chemika Police, w 2022 roku najlepszy był Developres (obecnie PGE Rysice) Rzeszów, a z kolei przed rokiem kolejny raz triumfowały zawodniczki z Polic. Co ciekawe, zawodniczki Chemika za każdym razem, gdy przyjeżdżały do Nysy, wygrywały rozgrywki TAURON Pucharu Polski – czterokrotnie w ostatnich sześciu edycjach wywalczyły awans do turnieju finałowego i cztery razy cieszyły się z trofeum. – Doskonale znamy tę halę i dobrze wiemy, jakie to jest wspaniałe uczucie wygrywać tutaj Puchar Polski – mówi Marlena Kowalewska, rozgrywająca polickiego zespołu. Chemik, podobnie jak ŁKS i drużyna z Rzeszowa, czterokrotnie rywalizował w turnieju finałowym TAURON Pucharu Polski w Nysie. Więcej występów w taj imprezie w nyskiej hali ma tylko drużyna Grota Budowlanych Łódź – pięć. Rozrywki o Puchar Polski kobiet po raz pierwszy zostały rozegrane w 1932 roku. Na liście triumfatorów jest dwadzieścia zespołów. W tabeli wszechczasów prowadzi drużyna z Polic, która aż dziewięć razy wygrywała rozgrywki pucharowe w Polsce. Siedem razy po puchar sięgały siatkarki BKS Stali Bielsko-Biała, a sześć Startu Łódź.

Polecane trasy

2:30 h 153 km

Opolski szlak cysterski - ziemia nyska

W 1990 roku Rada Europy z okazji 900. rocznicy urodzin św. Bernarda z  Clairvaux, mistyka i  głównego duchowego twórcy cystersów, widząc olbrzymie dziedzictwo...

1:00 h 51.4 km

Samochodowy szlak turystyczny

Samochodowy szlak turystyczny utworzyło w 2007 roku Starostwo Powiatowe w Nysie. Szlak oznakowany jest znakami drogowymi serii E-22 wskazującymi największe atrakcje regionu. Szlak łączy najważniejsze...