pl

Gmina pozyskała kolejne miliony złotych

Gmina Nysa pozyskała ponad 4 miliony złotych z Rządowego Funduszu Przewozów Autobusowych. Burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz podpisał umowę z Moniką Jurek Wojewodą Opolskim, na dofinansowanie przewozów autobusowych.
- Pieniądze pomogą w rozwoju naszego publicznego transportu na terenie naszej Gminy. W ciągu 2-3 lat czeka nas niemal całkowita wymiana obecnej floty autobusowej na pojazdy o napędzie elektrycznym. Kolejny krok to wprowadzenie całkowicie bezpłatnej komunikacji dla naszych mieszkańców - mówi Kordian Kolbiarz, Burmistrz Nysy.
Dodajmy, że Miejski Zakład Komunikacji już wydłużył niektóre linie autobusowe. W styczniowym rozkładzie jazdy znalazły się nowe kursy. Zachęcamy do korzystania z usług przewoźnika.

Polecane trasy

8:00 h 16.8 km

Szlak błogosławionej Marii Luizy Merkert

Błogosławiona Maria Luiza Merkert była założycielką zakonu służącego chorym i biednym. Szlak nawiązuje do miejsc gdzie żyła i wraz z siostrami niosła pomoc chorym i potrzebującym. Trasa szlaku...

3:50 h 76.8 km

Rowerowy szlak R17

Najdłuższa trasa na terenie ziemi nyskiej, łącząca północno-zachodnią część powiatu (gm. Kamiennik) z Nysą i częścią północno- -wschodnią (gmina Łambinowice). Wschodni koniec...